Vyhraný extraligový zápas.

8.4.2017 vyhraný extraligový zápas proti ústeckému soupeři ve váze do 60 kg.

Vyhraný extraligový zápas.

8.4.2017 proběhlo extraligové utkání mezi SKB Hydrokov Třeboň a Fit Gym SKP Sever UL.

Třeboňský tým přijel bohužel bez jednoho boxera, který měl boxovat ve váze do 56 kg, proto nastupoval do zápasu s 2 bodovým mankem. Nicméně trenér třeboňského týmu i na půdě soupeře věřil v úspěch a věřil, že má jeho tým ve svých řadách velice dobře připravené borce, kteří nechají v ringu celé své srdce a předvedou vše, co umí.

Po v celku milém přivítání v ústecké tělocvičně probíhalo bezproblémové vážení všech boxerů, kteří se váhově svědomitě připravili a váhu měli takovou, jaká měla být.

Atmosféra celého utkání byla trochu komorní když pan Džavík musel svým hlasem bez podpory zvukové reprodukce ohlašovat zápasy. Vzhledem k tomu, že domácí fanoušci nebyli úplně moc hluční, se ohlášení všech zápasů povedlo.

Do prvního zápasu již zmiňovaný třeboňský borec nenastoupil, tím pádem se ujal ústecký tým vedení 2:0

Do druhého, v pořadí boxujícího se prvního, zápasu nastupoval benjamínek letošní celé extraligy Jakub Šuda ještě věkově jako junior proti domácímu Marku Čurejovi. Zápas byl od prvního okamžiku v režii Jakuba, který si mohl zkoušet různé boxerské strategie v rámci přípravy na nadcházející šampionát MČR juniorů. Po pár hlavičkách soupeře Jakub vyhrál suverénním způsobem 3:0 na body. Stav celého utkání se tedy srovnal na 2:2 na body.

Do 3. zápasu ve váze 64kg za hosty nastoupil Judger Bazargur proti domácímu Eriku Agateljanovi, české jedničce této váhy. I přes prohrané utkání Bazargur neudělal ostudu, nicméně zkušený domácí Agateljan ukázal, že ne nadarmo je česká jednička a vyhrál. Stav utkání 4:2 pro domácí.

Do váhy 69kg nastoupil za domácí borce David Kotrč a za hosty Vazir Gareev. Zápas byl vyrovnaný, když domácí Kotrč vsadil na tvrdé údery, ale už tolik nemyslel na obranu, čehož využíval hostující Gareev a přímými údery trestal. Verdikt rozhodčích zněl však jednohlasně pro domácího Kotrče. Stav 6:2 pro domácí.

Po tomto utkání však veškeré snažení domácích přišlo vniveč, protože přišla série jasných zápasů pro hosty, když k dalšímu zápasu nastoupil za hosty Patrik Glezl proti němu domácí boxer Dan Antoš. Glezl šel do boje s velkou chutí a to také bylo vidět na průběhu tohoto utkání, když po mnoha tvrdých úderech na žebra Antoše a několika počítání, v počátku druhého kola ukončil rozhodčí tento zápas ve prospěch hostujícího týmu. Bodový stav se začal vyrovnávat 6:4.

Ve váze do 81kg nastoupil za hosty Jan Džanaj proti domácímu Milanovi Grunzovi. Tento zápas byl opět v taktovce hostujícího Džanaje a již v prvním kole po takticko-technickém výkonu pro totální převahu rozhodčí ukončil zápas v prvním kole. Stav se vyrovnal na 6:6

Do dalšího zápasu měl nastoupit za hosty Jiří Horký proti domácímu Danielu Brožovi, bohužel tento zápas se neuskutečnil i navzdory tomu, že se na tento zápas hostující Horký moc těšil. Soupeř bohužel zápas pro zranění při rozcvičování vzdal a do zápasu vůbec nenastoupil. Stav se otočil ve prospěch hostujícího týmu 8:6.

Do posledního a rozhodujícího zápasu nastoupil za hosty Adam Kolařík proti domácímu Jakubovi Havlovi ve váze nad 91kg. Byl to rozhodující zápas, kde se jednalo o případnou remízu domácích nebo výhru hostujícího týmu Třeboně.

Kolařík však neponechal nic náhodě a vrhl se do boje i přes bolest v oblasti palce tvrdými údery a systematickým ničením soupeře. Domácího Havla vysvobodili rozhodčí v první minutě druhého kola a ukončili zápas. Tímto zápasem Kolařík zařídil Třeboni výhru nad domácím Ústím 10:6

FOTO:

Sponzoři

HS Flamingo                                               Box Events                                               Lion Nutrition