Mezinárodní turnaj Wroclaw

24.-25.9.2016

Mezinárodní turnaj Wroclaw

Tři zlaté a jedna stříbrná medaile je výsledek výpravy 5 boxerů z České republiky. Jakuba Šudy (juniora do 64 kg), Jiřího Janouška (kadeta do 54 kg), Pavla Nevečeřala (kadeta do 75 kg), Jakuba Hátleho (přípravka do 62 kg) a Josefa Hanuše (kadeta do 75 kg) na mezinárodním turnaji Memoriál IM Artura i Zbigniewa Olechow v polské Wroclawi konajícího se ve dnech 24.-25.9.2016. Tuto výpravu si vzal na starost trenér trutnovského oddílu Milan Ondráško a nápomocen mu byl Radek Šuda.

První den po vážení a zdravotních prohlídkách proběhlo losování. Všechny kategorie, krom  kategorie Jakuba Hátleho, byly plně obsazeny a boxovalo se hned první den o postup do nedělního finále. 

První den Josef Hanuš narazil na mistra PL a bohužel prohrál. Další zástupci ČR Jakub Šuda, Jiří Janoušek a Pavel Nevečeřal své zápasy o postup do nedělního finále s přehledem vyhráli.

V nedělním finále všichni zástupci ČR předvedli perfektní výkony. Jakub Šuda, Pavel Nevečeřal, Jakub Hátle své váhové a věkové kategorie ovládli a zasloženě získali zlaté medaile. Jiří Janoušek předvedl profesorský výkon a byl hodně krutým způsobem obrán o vítězství.

Mimochodem, toto pochybení rozhodčích bylo jedinou černou kaňkou na tomto turnaji.  Organizátoři připravili pro startující borce perfektní zázemí včetně jídla a ubytování. Musím podotknout, že mne překvapilo na rozdíl od některých jiných turnajů, že pro sportovce byla přichystána i zdravá strava včetně ovoce a zajištění pitného režimu po celou dobu konání turnaje. Za toto patří velké poděkování pořadatelskému klubu Gwardia Wroclaw.

O výkonu českých zástupců se vyjádřil trenér Milan Ondráško následovně: 

“Josef Hanuš je na začátku své kariéry. Super zkušený soupeř si pohlídal celý průběh zápasu. Ve třetím kole chtěl Pepa s nepříznivým vývojem zápasu něco udělat, zapnul naplno, ale na výhru to bohužel nestačilo. Nicméně tímto zápasem získal velké zkušenosti a představu o soupeřích v zahraničí. 

Jakub Hátle, přípravka, vysoký, hubený, letos stříbrný z MČR. V tomto klukovi je velký potenciál do budoucna. Pokud bude pokračovat v dobré práci při trénincích, bude to hodně dobrý boxer. 

Jiří Janoušek, mistr ČR, ve 14ti letech skoro hotový boxer. Obrovský talent,velké srdce. Myslím, že jeho box musí bavit každého, kdo se na něj dívá. Jeho finálový zápas byl, jak bych to řekl, koncert. Takto otočený zápas jsem neviděl ani v TV.

Pavel Nevečeřal, klasické granáty. Změna stylu a hlavně váhy. V obojím se zabydluje. Ale obrovská změna v přístupu, jeho současná bilance 59 zápasů, 12 porážek,  27 KO, jako jeho osobní trenér mám z něj obrovskou radost. V prvním utkání o postup do finále knock outoval soupeře ve druhém kole.

Jakub Šuda, naposledy jsem ho sekundoval u zápasu MČR, myslím v 60. zápase. Nyní ve Wroclawi při jeho jubilejním 100. a 101.zápasu. Musím podotknout velký posun vpřed. Začíná být skoro muž ve svých teprve 17ti letech, zesílil a zpřesnil údery. Co se týká stylu klasika pod rukama dopředu velkou tvrdostí, rychlostí a přesností postupně rozbíjet soupeře. Finále ukončil v prvním kole po tvrdých úderech na spodky. 

FOTO:

VIDEO:

Sponzoři

HS Flamingo                                               Box Events                                               Lion Nutrition