1. extraigové utkání kariéry

26.3.2017 Jakub nastupuje ke svému prvnímu extraligovému duelu mezi muži ještě jako junior((photo-45))

1. extraigové utkání kariéry

26.3.2017 proběhlo Extraligové utkání boxu mezi týmy BC Armex Rohovník  Děčín a SKB Hydrokov Třeboň. Broumovský Jakub Šuda díky své výkonosti získal ještě jako junior v letošním roce výjimku od České Boxerské Asociace boxovat v seniorské kategorii. Tým SKB Hydrokov Třeboň vedený panem Foralem nabídl Jakubovi startovat v jejich extraligovém týmu jako jednička ve váze do 60 kg. Jakub s trenérem Filipem Miňovským tuto nabídku přijali a v den Jakubových 18.narozenin, v již zmiňovaném utkání, Jakub nastoupil do zápasu.

Proti Jakubovi, za tým BC Armex Rohovník Děčín, nastoupil kapitán týmu Erik Huliev 27 let. Zápasová statistika Erika Hulieva zní 230 zápasů, z toho 205 vyhraných. Je to 10x mistr České republiky v seniorské kategorii. Nebyl to na Jakubův start zrovna lehký soupeř. Jakubova bilance je 107 zápasů, 90 vyhraných.

Podle vyjádření diváků a odborníků byl tento zápas velice bojovný ve vysokém tempu a oba boxeři chtěli vyhrát. Jakub v tomto zápase ukázal, že je to bojovník a byla vidět jeho technická vyspělost na tak mladého boxera. Jakub tento vyrovnaný zápas bohužel pro nás broumováky prohrál, ale můžete shlédnout video zápasu a posoudit sami, jak zápas probíhal a jak se se zápasem popral náš Jakub.

Po zápase trenér Jakuba Šudy Filip Miňovský vytkl Jakubovi pár chyb, kterých se v zápase dopustil a vyjádřil se v tomto smyslu: „ Pokud by boxoval Jakub to, co umí na tréninku, tak by jasně vyhrál. Jeho výkon, v poměru k tomu co umí, byl méně než 50%. Ale je to o zkušenostech dostat veškeré boxerské umění do zápasu a o tom, že se mohla projevit nervozita atd. Vše se bude probírat na tréninku u videa, ke kterému bude přizván celý tým včetně kondičního trenéra Martina Štěpánka a sportovního psychologa Jiřího Šlédra.“

Jakub moc děkuje fanouškům, kteří za ním přijeli fandit do Třeboně a i těm, kteří mu na dálku drželi palce. Také moc děkuje všem, co se na jeho přípravě podílí, týmu Boxevens (Stanislav Škoda), trenérovi Filipovi Miňovskému, sportovnímu psychologovi Jiřímu Šlédrovi, kondičnímu trenérovi Martinovi Štěpánkovi, firmě Lion Nutrition, HS Flamingo a dalším lidem, kteří to s ním myslí dobře. 

Nicméně Jakub je momentálně v přípravě na MČR juniorů, které proběhne v dubnu 2017. Před tímto mistrovstvím ho bude čekat s největší pravděpodobností ještě jeden extraligový zápas.

Budeme Jakubovi držet pěsti, aby se mu povedlo mistrovství vyhrát a nominovat se na ME juniorů.

FOTO :

VIDEO:


Sponzoři

HS Flamingo                                               Box Events                                               Lion Nutrition